Що таке КДМ?

КДМ або ж кулі для моделювання служать матеріалом для виготовлення багатьох кумедних речей - рослин, тварин. Процес створення фігур з повітряних кульок називається твістінг (від англ. Twist - скручувати). Для нашої країні це заняття трохи нове і незнайоме, але відомо, що стародавні ацтеки підносили своїм богам в жертву фігурки зі скручених надутих кишок тварин. З приходом інших епох, зміною релігій твістінг забувся. Популярність же знайшов в кінці 20х років, з винаходом гуми. У наш час дизайнери західних стан навіть влаштовують покази моделей суконь з КДМ:

Звичайно ж, без тренування і певних навичок з першого разу створити подібні шедеври не вийде, але не варто боятися того, що невідомо. Досягти кращого результату в більш короткий час допоможе дотримання кількох елементарних правил:

  • Руки повинні бути сухими і чистими, без задирок, з акуратно підстриженими нігтями, без гострих ювелірних прикрас;
  • Довге волосся, щоб вони не заважали, потрібно зібрати в пучок.
  • Ще вам знадобиться компресор або насос для надування кульок, так, як велика кількість кульок своїми силами надути важкувато.
  • Кульку потрібно трошки розтягнути для того, щоб вона надувалася рівномірно. Не надувайте КДМ повністю, залишайте невеликий хвостик, в який при скручуванні буде переганятися повітря і кулька не лопне.
  • Скручування, для пружності, необхідно виконувати не менше, ніж на один оборот в 360 градусів
  • Скручуйте кулька завжди в одному напрямку;

І, звичайно ж, не забудьте про терпіння і гарний настрої, і у вас обов'язково все вийде!

А тепер-кілька нескладних схем красивих квіточок: