Основним завданням редуктора є зниження вихідного тиску газу і підтримання його на потрібному рівні в процесі роботи. Гелієві редуктори призначені для наповнення газом повітряних кульок і для відстеження кількості гелію в газовому балоні, а також вони забезпечують комфортну роботу.

Редуктори з манометрами підходять для оформлювачів, аеродізайнери і роздрібних продавців у яких великий потік клієнтів і яким необхідно точно розраховувати кількість гелію в балонах: контроль витрати гелію дозволить підловити момент його закінчення і оперативно закупити новий, щоб не зупиняти робочий процес. Таким чином манометр, яким оснащений редуктор, значною мірою спрощує життя, а при наявності другого (додаткового) манометра - ще і кількість поставленого гелію в кулю, що попередить ймовірність його розриву.

Редуктори підвищують швидкість надування повітряних кульок, так при роботі з ним у людини не будуть зайняті обидві руки як при надування кульки безпосередньо з балона. Особливо корисні будуть вони якщо на балоні з гелієм щільний вентиль, який відкривається і закривається з додаванням великих фізичних зусиль. Так само великим плюсом є можливість надувати відразу кілька кульок з одного балона.

Редуктори Conwin оснащені лезом для різання стрічок і спеціальним носиком який розв'язує вузол на хвостику кульок.

На багатьох редукторах є клапани, призначені для надування різного виду куль, що розрізняються за принципом дії:

  • Похилий клапан. Його принцип дії неймовірно простий: щоб почати подачу гелію з балона в кульку слідуємо нахилити наконечник насадки в будь-яку сторону, для припинення процедури потрібно повернути насадку в початкове положення.
  • Нажимной клапан Soft-Touch. Він призначений для надування куль з фольги та латексу. Завдяки плавному натискання з'являється можливість контролювати як надходить потік гелію в кулю, що виключає ймовірність розриву. Насадка Soft-Touch дозволяє надувати кульки дуже обережно.
  • Нагнітаючий клапан. Його використовують для наповнення фольгованих кульок гелієм. Робота його дуже проста: механізм подачі гелію автоматично припиняється як тільки куля надувається повністю.
  • Клапан 60 \ 40 - це економічна насадка, яка наповнює повітряні кулі сумішшю повітря і гелію. Працює клапан як і його аналоги: натисканням його вниз. На насадці є два отвори (через які проходить повітря), якщо закрити одне з них, суміш змінить пропорцію на 80/20 якщо ж закрити обидва повітрозабірника, куля буде наповнений гелієм 100%.

 

Установка редуктора на балон з гелієм. Відразу обмовимося, що заборонено перевозити балони з уже встановленими гелієвими редукторами! Якщо балон необхідно транспортувати, то робити це варто, попередньо знявши редуктор і встановлювати його слід уже на місці, в іншому випадку з'являється великий шанс його пошкодити.

 

При установці редуктора на балон з гелієм він просто закручується на різьбове приєднання вентиля балона як кришка. Для більшої надійності всередині накидної гайки повинна бути ущільнююча прокладка, це підвищить герметичність. Перевірити ж це можна за допомогою манометра, який показує тиск газу, що знаходиться в балоні.

 

Щоб редуктор служив довше необхідно:

  • Берегти його від падінь на підлогу;
  • Не перевозити балони з встановленими редукторами в автотранспорті;
  • Регулярно чистити (особливо ретельно стежити, щоб полімерний гель не потрапляв в отвір клапана і не полимеризовався там);

Дотримуючись цих трьох нехитрих правил, ви продовжите життя своєму редуктору ще на довгий час.

 

Для більшого розуміння принципу роботи редукторів ми прикріпили інструкцію по експлуатації редукторів фірми CONWIN.