Тематичний день народження малюка

Сьогодні дуже актуальні концептуальні святкові заходи: тематичні весілля і стилізовані вечірки. Якщо вже дорослі так радіють перевдяганням, театральним виставам та ігорам, то дітям подібне тимпаче цікавіше. Тому, влаштовуючи дитячий день народження, бажано підключити фантазію і організувати щось оригінальне, щоб дитяче свято було не звичайним застіллям з розрізненими іграми, а цілісним, ретельно продуманим заходом.

З якого віку можна проводити тематично дитячі дні народження? В принципі можна і рік відзначити тематичної вечіркою, але тільки діти все одно майже нічого не зрозуміють, так що сенсу особливого немає - хіба що заради приголомшливо красивих фотографій. Те ж саме можна сказати про другий і третій днь народження. А ось чотирирічна дитина вже зможе зрозуміти ідею і оцінити оригінальність свого свята.

У такому віці діти вже грають в сюжетно - рольові ігри, дивляться казки та мультфільми, вміють наслідувати тваринам, дорослим людям і мультяшним героям. Значить, тематичний день народження буде їм цікавий.

Тема для дня народження малюка 4-5 років

Чим молодші діти, тим простіше має бути сценарій. Для дітей 4-5 років в сценарій потрібно включати різні ігри - в основному рухливі, але ігор не повинно бути більше п'яти-шести, інакше діти втомляться. Тему потрібно підбирати таку, щоб вона була і зрозуміла, і цікава малюкам. Безпрограшні варіанти - це автомобільна або морська тема для хлопчика і казкова - для дівчинки. Всі хлопці хочуть побути піратами або відважними капітанами, а дівчатка - феями, принцесами та ельфами.

Однак потрібно враховувати інтереси своєї дитини. Цілком може бути, що конкретно вашому малюкові піратський день народження буде не цікавий . Подумайте, які книжки і мультфільми його залучають, що змушує блищати його очі. Може бути, він останнім часом захопився цирком і божеволіє від радості, бачачи клоунів? Тоді можна влаштувати «цирковий день народження», прикрасивши приміщення різнокольоровими кульками та обрядивши ведучого клоуном.

Ігри та розваги для тематичного дня народження дитини

Всі ігри та розваги на тематичному святі підбираються відповідно до теми. Які ігри підійдуть для циркового дня народження? Наприклад, «зоологічна естафета» або «зоологічний забіг»: в першому етапі діти пересуваються на четвереньках як собаки, потім задкують задом - як раки, потім «біжать» поповзом - як змії і т.д. Звичайно, до гри потрібно зробити відповідну підводку, наприклад: «Давайте уявимо, що ми циркові тварини, і подивимося, хто з нас швидше».

Крім цього, в тему будуть конкурси на просте жонглювання двома предметами, на найдовше обертання легкого обруча на руці, на найточніше приклеювання носа до лиця паперового клоуна - зрозуміло, приклеювати доведеться із зав'язаними очима. Цікавим розвагою буде декілька конкурсів з маленькими сюрпризами для переможців.

На морському або піратському дні народженні для самих маленьких весело пройде проста гра «Вода-суша»: на підлозі чертится коло-острів, всередині нього - суша, зовні - вода. Дітки встають всередину кола на сушу, а потім виконують команди ведучого, який вимовляє то «Вода!», То «Суша!». Діти при цьому то вистрибують з кола, то знову встрибують. Ведучий може їх постійно плутати, повторюючи одну й ту ж команду.

Для старших дітей можна організувати гру-моталочку «Підняття якоря». Береться довга мотузка, до якої рівно посередині кріпиться картонний якір. На кінці мотузки прив'язуються олівці або палички. Беруть участь двоє дітей: кожен бере один край мотузки в руки і по команді ведучого починає намотувати її на олівець. Чий олівець швидше торкнеться якоря, той і перемагає.

Якщо це казковий день народження, то доречно буде проведення такої розваги, як театр-експромт для дітей за казкою. Також можна підготувати казкові вікторини, чарівництва (фокуси), різні ігри, адаптувавши їх під тематику і придумавши відповідні темі назви. Наприклад, банальну передачу маленького м'ячика під підборіддям можна назвати «Подорож Колобка» - потрібно допомогти колобку котитися, оберігаючи його від лисиці. Коли Колобок падає, його «з'їдає лисиця». Упустив вибуває.

Теми для дня рождения дітей постарше – з 6 років

Дітям старше 6 років буде цікаво набагато більша кількість тематик: починаючи від «географічних» (день народження в стилі будь-якої країни або свято-подорож) і закінчуючи «літературними» (стилізованими під якесь літературне або кіновитвір). Цікавим для молодших і середніх школярів може виявитися день народження в китайському стилі або свято-гра в африканське сафарі. Хлопчикам зазвичай подобаються свята в стилі «Піратів Карибського моря» і «Матриці». Загалом, вибір тем величезний. Однак головна умова вибору теми - інтерес до неї дитини.

Організувати тематичний день народження дитини не так складно, як здається. Простий план-алгоритм допоможе нічого не забути і влаштувати чудове свято.

Як організувати тематичний день народження дитини: алгоритм
1. Вибір теми відповідно до інтересів дитини. Обговорення і узгодження теми з винуватцем торжества.

2. Вибір приміщення для проведення свята.

3. Створення антуражу: слід продумати прикраси приміщення (наприклад святкові гірлянди і кульки), сервіровку (тематичні скатертини, склянки, тарілки і серветки), музичний супровід, костюми або елементи костюмів для ведучого і гостей (наприклад перуки або клоунські носики). Все це необхідно, щоб занурити дітей в атмосферу, відповідно обраної тематики. Також можна використовувати тематичні свічки для торта.

4. Підготовка тематичних запрошень.

5. Придумування ігор, розваг і різних конкурсів, відповідних тематиці.

6. Продумування структури свята і складання плану-сценарію.

7. Вибір ведучого - можливо, ведучим буде мама або старша сестра з подругою, а може бути, краще буде запросити професійного ведучого з хорошими костюмами і акторськими талантами.

8. Підготовка невеликого подарунка (сюрпризи або свистки або чарівні палички) для кожного гостя.

Ну і, звичайно, необхідно подбати про фотозйомку, щоб відобразити на пам'ять світяться від радості очі щасливих дітей.