Традиція пекти торт на весілля дуже давня і у кожного народу є свої звичаї, пов'язані з даними ласощами. Зараз це кондитерський шедевр в кілька ярусів, прикрашений весільними статуетками, але він не завжди був таким. За давнім звичаєм, дружба скріплюється переломом хліба і саме з цього почалася традиція розрізання торта молодятами.

Трохи з історії

У Стародавньому Римі спечений хліб, розламували над головою молодої нареченої. Наречений роздавав кожному гостю по шматочку хліба, а крихти їв сам і годував улюблену. Символічно це означало, що наречений ділиться щастям з присутніми, а також демонструє, що він господар у домі. Приблизно в 100му році до н.е. в Римі гості кидали в майбутню дружину, але коли з'явилася традиція розламувати хліб над головою, то молодят просто обсипали хлібними крихтами. Звідси з'явилася сучасна тенденція кидати конфетті в молодят.

весільний тортУ Китаї батьки нареченого надсилали його коханої чотири пирога, їх підкидали вгору і ловили в простирадло, під якою стояла наречена і читала вірші про заміжжя, прощаючись таким чином з рідною домівкою.

На Русі пекли коровай. Виготовляла тісто - заміжня жінка, пекти повинен був чоловік, розрізати - дитина, а роздавати ласощі гостям - сваха. Причому все це супроводжувалося співом обрядових пісень. Молоді перші торкалися до короваю обличчями.

Весільне ласощі в Англії було в вигляді звичайного кексу. Багатоярусний торт придумав в ХVII столітті один кондитер з Лондона. Він хотів створити щось незвичайне і цікаве, але нічого не йшло в голову, поки він не побачив купол прекрасної церкви Сент-Брайдс.

Починаючи з XVII століття в Європі пеклися два пирога на весілля - окремо для кожного з молодят. У торт нареченої клали кільце, вважали, що дівчина, яка знайшла його, вийде заміж наступною. Торт нареченого був більше, але набагато скромніше прикрашений. Розрізався він заздалегідь і шматочки розкладали в красиві коробочки, які присутні на свята могли забрати з собою після заходу і пригостити тих, хто не зміг прийти на свято. У наш час ця традиція не збереглася, оскільки її вважають марною тратою грошей.

Купити фігурки для весільного торта можна тут!

 

фігурки для весільного торта

Прикраса

Оформлення торта в наш час стало справжнім мистецтвом! Немає межі фантазії кондитерів! Найчастіше його прикрашають фігурки у вигляді нареченого і нареченої. Придумав їх пекар, який намагався догодити своїй розпещеній доньці і придумати надзвичайно гарне частування, яке не було б схоже на інші.

Модні тенденції прикраси:

  • Фігурки нареченого і нареченої - класичне оформлення. Вони символізують любов, єднання і міцність союзу молодят.
  • Сучасні статуетки. Це можуть бути різні тварини, що символізують любов (лебеді), казкові пари закоханих (принц і попелюшка) або забавні фігурки молодих.
  • Мініатюри. Що ви любите? Чим захоплюєте? Де познайомилася Ваша пара? Замовте торт у вигляді того місця де Ви вперше зустрілися, і створіть фігурки за Вашою подобою. Або Ви можете це зробити у вигляді глобуса з двома мандрівниками на ньому, щоб показати гостям що Ви маєте намір.
  • Нестандартні прикраси - ініціали молодих, пам'ятна дата, квіти, корони, декоративні написи. Дайте волю фантазії!

Купити фігурки нареченого і нареченої можна тут!

Весільні клопоти - це чудово, але не забувайте у всій цій метушні обійняти і поцілувати свою другу половинку. Будьте щасливі!